Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

Oficyna Wydawnicza ATUT na 28. Wrocławskich Targach Dobrych Książek

Oficyna Wydawnicza ATUT na 28. Wrocławskich Targach Dobrych Książek

Plan spotkań:

CZWARTEK, 5 grudnia

g. 16.00–18.00
Friederike von Reden – kobieta w ogrodzie krajobrazowym. A także – co opowiadają nam dawne ratusze, arsenały i bramy miejskie? Oficyna Wydawnicza ATUT zaprasza na wykłady-prezentacje nowości z serii Studia z Historii Kultury Europy Środkowej z udziałem jej redaktora prof. Jana Harasimowicza oraz autorek książek dr Urszuli Bończuk-Dawidziuk (Działalność kulturalna hrabiny Friederike von Reden – 1774–1854) i dr Klary Kaczmarek-Löw (Świecka architektura publiczna w miastach Korony Czeskiej około 1500 roku jako przejaw reprezentacji).

g. 18.10–19.00
Urszula Bończuk-Dawidziuk, autorka opracowania Działalność kulturalna hrabiny Friederike von Reden (1774–1854), oraz Klara Kaczmarek, autorka monografii Świecka architektura publiczna w miastach Korony Czeskiej około 1500 roku jako przejaw reprezentacji, podpisują swoje książki na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT

PIĄTEK, 6 grudnia

g. 13.00–14.00
Piotr Szyber podpisuje swoje książki Moja Akademia Medyczna (1965–2018). Abecadło Szybera oraz Między cięciem a szyciem. Zapiski chirurga na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.

g. 14.45–15.45
Krzysztof Uściński podpisuje książkę Nauczyciel przedwojenny. Narodziny i rozkwit mitu na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.

g. 16.45–17.45
Małgorzata Gizak podpisuje książkę Poznajmy się, mam na imię złość przybliżającą młodym czytelnikom niezwykły świat emocji. Zapraszamy na stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.

g. 16.00–17.00
Partia przeciw szkole. Geneza mitu „nauczyciela przedwojennego” – wykład dra Krzysztofa Uścińskiego promujący książkę „Nauczyciel przedwojenny”. Narodziny i rozkwit mitu. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT.

g. 17.45–18.45
Andrzej Dębski podpisuje książkę Nowoczesność, rozrywka, propaganda. Historia kina we Wrocławiu w latach 1919–1945 na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.

g. 19.00–20.00

Oficyna Wydawnicza ATUT zaprasza na wykład dra Andrzeja Dębskiego poświęcony dawnym kinom we Wrocławiu, a promujący jego nową książkę Nowoczesność, rozrywka, propaganda. Historia kina we Wrocławiu w latach 1919–1945.

SOBOTA, 7 grudnia

g. 11.45–12.45
Helena Semenetz podpisuje Klucz Życia, powieść inspirowaną historią starożytnego Egiptu. Zapraszamy na stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.

g. 14.00–15.00
Choreograf, mim, pisarz. O książce Leszka Czarnoty w stulecie urodzin Henryka Tomaszewskiego opowie autor wstępu i redaktor publikacji Książka o Mistrzu. Subiektywna historia teatru pantomimy Henryka Tomaszewskiego (1959–1974) prof. Leszek Pułka oraz żona autora Ewa Kamas-Czarnota. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. (POTRZEBNY RZUTNIK)

g. 17.15–18.15
Szymon Koprowski podpisuje swoje powieści Dybuk z ulicy Piotrkowskiej i Za chwilę zacznie padać deszcz... na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.

NIEDZIELA, 8 grudnia

g. 12.00-13.00

Redaktorzy profesorowie Stefan Bednarek i Jan Tomkowski podpisują Wspomnienia o Mariannie Bocian na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.

g. 13.00–14.00
Stefan Skąpski podpisuje książkę Dziwaczne miasteczko nad niewielką rzeczką. Wiersze nie tylko dla dzieci na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.

g. 14.45–15.45
Gabriel Leonard Kamiński podpisuje zbiór wierszy Kiedy śpiewał Cohen… na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.

g. 16.00–17.00
Promocja zbioru wierszy Kiedy śpiewał Cohen… z udziałem autora Gabriela Leonarda Kamińskiego. Spotkanie poprowadzi Leszek Budrewicz.

 

Wydarzenie towarzyszące targom:
NIEDZIELA, 8 grudnia, g. 18.00, Klub Muzyki i Literatury (pl. Kościuszki 10)

Promocja tomu Wspomnienia o Mariannie Bocian, poświęconego wrocławskiej poetce Mariannie Bocian, z udziałem redaktorów książki, profesorów Stefana Bednarka i Jana Tomkowskiego, oraz autorów zamieszczonych w niej tekstów.

 

Godziny otwarcia 28. WTDK:
5 grudnia (czwartek) 12.00-19.00
6 grudnia (piątek) 11.00-20.00
7 grudnia (sobota) 11.00-20.00
8 grudnia (niedziela) 11.00-17.00

Adres:
Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1

„Kwartalnik Filmowy” dwa razy o książkach z serii „Niemcy – Media – Kultura”

Mariusz Guzek i Piotr Zwierzchowski, Więcej niż antologia (fragment):

Samej antologii nie należy traktować jako próby ustanowienia nowego kanonu historycznofilmowego, chociaż bez wątpienia jednym z jej zadań jest naruszenie dotychczasowego, który w polskiej historii filmu, niezależnie od wielu wartościowych inicjatyw, ciągle ma – jak się wydaje – silną pozycję.

Przykładem zmagań z utrwalanymi przez lata, natomiast nigdy nieweryfikowanymi dogmatami jest jeden z najważniejszych i najciekawszych tekstów antologii, autorstwa jednego z jego redaktorów, „Przyjazd pociągu”(...) Louisa Lumière’a. Mit założycielski nowego medium, w którym Martin Loiperdinger sięga do filmu kanonicznego dla historii kina – filmu, od którego „rozpoczyna się wszystko” – nie tylko przekonywająco dekonstruuje powielane od lat 50. przekonanie o panice widowni pierwszego pokazu w Grand Café na widok lokomotywy wjeżdżającej na stację La Ciotat, ale też przeprowadzając drobiazgowe śledztwo w sprawie diegetycznych i pozadiegetycznych znaczeń najsłynniejszego filmu XIX w. (...)

Powinna ona [lektura KINtopu. Antologii wczesnego kina] sprawić radość nie tylko ciągle jeszcze wąskiej grupie profesjonalistów, na co dzień zajmującej się badaniami nad wczesnym kinem. Dla nich jednak jest szczególnie istotna. Trzydzieści tekstów, obejmujących mniej lub bardziej rozległą problematykę, zaprasza do odkrywania filmów, postaci, wydarzeń, sposobów refleksji nad przeszłością, ale przecież także teraźniejszością kina (choćby przez namysł nad współczesnym obiegiem starych filmów). Inspirująca rola zarówno poszczególnych artykułów, jak i całości polega przede wszystkim na uzmysłowieniu rozpiętości potencjalnych zagadnień i możliwości ujęcia różnych tematów. Antologia przygotowana przed Andrzeja Dębskiego i Martina Loiperdingera może posłużyć także jako swoisty podręcznik procedur badawczych. Przede wszystkim jednak zaprasza do odkrywania pasjonującej historii badań nad wczesnym kinem.

 

Magdalena Kempna-Pieniążek, Ideologie (i) przyjemności (fragment):

Najnowszy tom prestiżowej wrocławskiej serii „Niemcy – Media – Kultura” wpisuje się w wielowymiarowy obraz historii kina niemieckiego, który – niczym stopniowo powstająca mozaika – w ciągu ostatnich dziesięciu lat wyłaniał się z prac wielu znakomitych badaczy. (...).

Zaklinanie rzeczywistości. Filmy niemieckie i ich historie 1933–1949 to publikacja uzupełniająca dotychczasowe refleksje o oryginalny koncept metodologiczny. O podjętym przez siebie zadaniu Andrzej Gwóźdź pisze: jest i zarazem nie jest historią kina omawianego okresu. Jest nią – konstruuje, rekonstruuje bądź dekonstruuje dzieje kultury filmowej Trzeciej Rzeszy i powojennego czterolecia; nie jest – bo pozbawione rygoru właściwego dyskursom historii kina nie czyni tego z wystarczającym respektem dla tzw. procesu historycznofilmowego, nie ufając jego sile sprawczej (s. 423). Efektem tak określonej perspektywy jest książka, która – podobnie jak inna znana publikacja tego autora, Obok kanonu. Tropami kina niemieckiego – nie stanowi wykładu historycznofilmowego w ścisłym znaczeniu tego określenia. Chociaż zatem pojawiają się w niej tytuły uznawane za „żelazne punkty” opracowań związanych z kinematografią omawianego okresu – Żyd Süss (Jud Süss, 1940) Veita Harlana czy propagandowe filmy Leni Riefenstahl – to nie znajdują się one na szczególnie eksponowanej pozycji, pełniąc funkcję elementów znacznie bardziej rozbudowanych narracji. Zaklinanie rzeczywistości nie jest też zbiorem interpretacji filmów powstałych w interesującym autora okresie, choć omówienia kolejnych dzieł zajmują w nim ważne miejsce – dla czytelnika tym istotniejsze, że wiele z owych realizacji do dziś nie jest znanych polskiemu widzowi. Przyświecającą jego pracy ideę Andrzej Gwóźdź tłumaczy jako dążenie do tego, by na podstawie samych filmów głównie ujawnić obowiązujące w niemieckich kulturach filmowych omawianych lat zasady (czasami normy) regulujące sposoby porozumiewania się w społeczeństwie za pomocą filmów, określane zwykle mianem komunikacji kulturowej (s. 423). Rezultat przyjętej przez autora strategii jest znakomity: Zaklinanie rzeczywistości łączy w sobie walory interesującej, napisanej żywym językiem lektury ze skrupulatnym rekonstruowaniem pejzażu audiowizualnego (bo nie tylko filmowego) Niemiec lat 1933–1949.

Oficyna Wydawnicza ATUT na 27. Wrocławskich Targach Dobrych Książek

CZWARTEK, 29 listopada
g. 15.30–16.30

Piotr Załuski podpisuje drugi tom swoich wspomnień – U siebie... Moja wolna Europa na stoisku 61 Oficyny Wydawniczej ATUT.

g. 17.00–18.00
Spotkanie z Piotrem Załuskim, autorem drugiego tomu wspomnień – U siebie... Moja wolna Europa. Moderacja: Tomasz Orlicz. Sala Zielona.

W drugim tomie wspomnień Piotr Załuski opisuje przede wszystkim swoją pracę dla Radia Wolna Europa w Monachium. Osobiste losy rodziny autora stanowią  jedynie pretekst do wspominania przygód zawodowych, opisów sytuacji wewnątrz tej niezwyczajnej rozgłośni i licznych spotkań ze sławnymi ludźmi. Sporo miejsca poświęca także swojej pracy dla polskiej telewizji zaraz po 1990 roku.

 

PIĄTEK, 30 listopada

g. 16.00–17.00
Szymon Koprowski podpisuje powieść Dybuk z ulicy Piotrkowskiej podejmującą temat trudnych relacji polsko-żydowskich. Stoisko 61 Oficyny Wydawniczej ATUT.

g. 17.00–18.00
Spotkanie z austriackim pisarzem Berndem Schuchterem, autorem powieści Wiatr od gór, oraz tłumaczem książki Krzysztofem Huszczą. Sala Zielona.

To pierwsza wydana w języku polskim powieść poświęcona trudnej problematyce Tyrolu Południowego. Książka o tym, ile potrzeba siły, aby przełamać barierę milczenia i przezwyciężyć obezwładniające uczucie współwiny; także o tym, co za tym milczeniem można jeszcze znaleźć... Skomplikowaną historię i współczesną sytuację byłych i obecnych mieszkańców tego regionu poznajemy dzięki relacjom różnych osób, reprezentujących zarówno generację świadków minionych czasów, jak i ich późnych wnuków.

g. 18.30–19.30
Bernd Schuchter podpisuje powieść Wiatr od gór na stoisku 61 Oficyny Wydawniczej ATUT.

 

SOBOTA, 1 grudnia

g. 13.30-14.30
Kamila Augustyn podpisuje książkę Wrocław. Literacka geografia miasta na stoisku 61 Oficyny Wydawniczej ATUT.

g. 14.00-15.00

Spotkanie z Joanną Żak-Bucholc, autorką powieści Jaworowi ludzie. Rzecz o czasach Bolka II świdnickiego. Moderacja: Witold Podedworny. Sala Zielona.

Jaworowi ludzie to swoisty hołd, jaki składa autorka bohaterom epoki Bolka II Małego (świdnickiego). Ludziom często zapomnianym, którzy żyli i budowali kulturowe dzieło, jakie – już tylko we fragmentach – jeszcze dziś możemy podziwiać na terenach dawnego księstwa świdnicko-jaworskiego. Ta wyprawa do czasów średniowiecza jest z jednej strony bardzo realistyczna, ponieważ znajdziemy w książce historyczne wydarzenia, z drugiej zaś strony to podróż magiczna, przepełniona średniowieczną symboliką i tajemniczością. W opinii wielu czytelników książka jest ważną pozycją w procesie budowania tożsamości historycznej mieszkańców Dolnego Śląska.

g. 15.00-16.00

Naprawdę „Dziki Zachód”? Powojenny Wrocław w literaturze. Wykład-prezentacja dr Kamili Augustyn, autorki książki Wrocław. Literacka geografia miasta. Sala Niebieska.

Jak wyglądała literacka panorama powojennego Wrocławia, nazywanego przez osiedleńców polskim „Dzikim Zachodem”, zniszczonego po oblężeniu i niespokojnego z powodu migracji ludności oraz grasujących w jego ruinach band szabrowników, gotowych zabić za „brak współpracy”? Czy Wrocław w takim stanie nadawał się do zamieszkania? Jakie obowiązywały w nim prawa i zwyczaje? Rodem z westernu czy powieści kryminalnej? Kto i dlaczego zdecydował się opowiedzieć jego historię? I czy miała ona swojego bohatera – dowiecie się Państwo na spotkaniu z autorką książki.

g. 15.30-16.30

Joanna Żak-Bucholc podpisuje powieść Jaworowi ludzie. Rzecz o czasach Bolka II świdnickiego na stoisku 61 Oficyny Wydawniczej ATUT.

g. 17.00-18.00

Spotkanie z Janem Węglowskim, autorem książki Roztrójenie jaźni, czyli bardzo serdecznie dziękuję Państwu! Moderacja: Marek Kocot. Sala Niebieska.

Od wielu lat sprawia sporo radości słuchaczom Radia Wrocław i Programu III Polskiego Radia – jako „Książę piastowski Henryk, zwany Kutumańcem”, „Krótki” korespondujący z kabaretem „Długi”, „Krasnal Rypałko” czy wreszcie gość, który „Bardzo serdecznie wita Państwa, bardzo serdecznie”. Autor opowie o swoich tekstach satyrycznych, które w książce zostały ujęte w ramy swoistej fabuły, co pozwoliło uporządkować je chronologicznie, a także tematycznie.

g. 18.30-19.30
Jan Węglowski podpisuje zbiór tekstów satyrycznych Roztrójenie jaźni, czyli bardzo serdecznie dziękuję Państwu! na stoisku 61 Oficyny Wydawniczej ATUT.

 

NIEDZIELA, 2 grudnia

g. 11.00–12.00

„W drodze do Damaszku”, czyli artystyczne osobliwości strzegomskiej bazyliki. Wykład-prezentacja dr. Tomasza Mikołajczaka, autora książki Bazylika w Strzegomiu. Gotycki pomnik historii. Sala Zielona.

Jest jednym z najcenniejszych gotyckich zabytków Dolnego Śląska. Jej ogromna skala i ponadprzeciętne wartości artystyczne od dawna wzbudzały zachwyt i zainteresowanie historyków sztuki oraz odwiedzających miasto. Autor książki zaprezentuje dzieje bazyliki – obfitujące w liczne znaki zapytania etapy jej wznoszenia, historie kataklizmów i wojen, które pozostawiły ślady na jej murach, a także omówi cenne dzieła sztuki stanowiące wyposażenie świątyni. Za prolog opowieści posłuży średniowieczna sceneria Bliskiego Wschodu, a jej dalsza część nakreśli związki strzegomskiej bazyliki z czołowymi ośrodkami artystycznymi XIV-wiecznej Europy – Wiedniem, Pragą i Strasburgiem.

g. 11.30–12.30

Marta Śleziak podpisuje książkę Klepsydry na tle innych tekstów pożegnalnych na stoisku 61 Oficyny Wydawniczej ATUT.

g. 12.00–13.00

Kawiarka, bieliźniarka, pilotka. Historia nazw żeńskich à rebours. Wykład-prezentacja dr Agnieszki Małochy-Krupy, autorki książki Feminatywum w uwikłaniach językowo-kulturowych. Sala Zielona.

Autorka, która w 2015 r. wraz z zespołem opracowała pierwszy w dziejach polskiej leksykografii Słownik nazw żeńskich polszczyzny, dziś udowadnia, że wiele nazw zawodowych kobiet, ich godności, tytułów, wokół których współcześnie toczą się burzliwe polemiki medialne i akademickie, znanych już było w historii polszczyzny, a sposób wartościowania oraz tworzenia nazewnictwa kobiet był niejednokrotnie zależny od panujących ideologii.

g. 12.30–13.30

Tomasz Mikołajczak podpisuje książkę Bazylika w Strzegomiu. Gotycki pomnik historii na stoisku 61 Oficyny Wydawniczej ATUT.

g. 13.00–14.00

Spotkanie z prof. Wiesławem Hejną, wieloletnim dyrektorem Wrocławskiego Teatru Lalek i autorem książki Mój teatr. Moderacja: prof. Leszek Pułka. Sala Zielona.

O autorskiej wizji teatru lalek, który wystawia także sztuki dla dorosłych, o warsztacie lalkarza, technikach lalkarskich i ich historii, o lalce jako unikalnym medium artystycznym, sztuce reżyserowania przedstawień, o genialnej scenografce teatru lalek

Jadwidze Mydlarskiej-Kowal i wielu innych równie ciekawych sprawach opowie legenda wrocławskiego środowiska teatralnego, reżyser głośnych przedstawień: Procesu Kafki, Gyubala Wahazara Witkacego i Fausta Goethego – Wiesław Hejno.

g. 13.30–14.30

Agnieszka Małocha-Krupa podpisuje książkę Feminatywum w uwikłaniach językowo-kulturowych na stoisku 61 Oficyny Wydawniczej ATUT.

g. 14.30-15.30

Wiesław Hejno podpisuje książkę Mój teatr na stoisku 61 Oficyny Wydawniczej ATUT.

 

Wrocławskie Targi Dobrych Książek w 2018 r. odbywają się w Hali Stulecia (ul. Wystawowa 1).

Godziny otwarcia targów:
29 listopada (czwartek) 12.00-19.00
30 listopada (piątek) 11.00-20.00
1 grudnia (sobota) 11.00-20.00
2 grudnia (niedziela) 11.00-17.00

Oficyna Wydawnicza ATUT na 26. Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek

Oficyna Wydawnicza ATUT na 26. Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek

czwartek, 30 listopada

g. 13.45–14.45
Marta Ostrowska-Bies podpisuje książkę Karl Grosser – śląski architekt (1850–1918) na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.

g. 15.00–16.00
Nie tylko Monopol, czyli o twórczości śląskiego architekta Karla Grossera i wrocławskim środowisku architektonicznym przełomu XIX i XX wieku – wykład Marty Ostrowskiej-Bies, autorki książki Karl Grosser – śląski architekt (1850–1918). (Sala Czerwona)

g. 17.00–18.00
Spotkanie wokół książki Andreasa P. Rotaba Monte Silentii – zapisu podróży po sens życia, powieści eksperymentu – z udziałem Janusza Jaroszewskiego, Izy Jóźwik, Waldemara Okonia, Karola Maliszewskiego, Ewy Sonnenberg, Andrzeja Saja i Andrzeja Więckowskiego. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. (Sala Zielona)

 

piątek, 1 grudnia

g. 14.45–15.45
Sylwia Krzemińska-Szołtysek podpisuje książkę Wielmożni panowie i czcigodne panie. Renesansowe nagrobki figuralne na Górnym Śląsku na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.

g. 16.00–17.00
O prekursorskich badaniach nad zespołem renesansowych płyt nagrobnych z obszaru Górnego Śląska opowie Sylwia Krzemińska-Szołtysek, autorka książki Wielmożni panowie i czcigodne panie. Renesansowe nagrobki figuralne na Górnym Śląsku. Na wykład zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. (Sala Czerwona)

g. 15.45–16.45
Piotr Załuski podpisuje powieść Natchnieni albo kroniki czasów romantycznych na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.

g. 17.00–18.00
Spotkanie z Piotrem Załuskim, autorem powieści Natchnieni albo kroniki czasów romantycznych, której osią są losy rodziny Wieniawskich – muzyków Henryka i Józefa oraz pisarza i publicysty Jordana. Prowadzenie Marcin Bradke, fragmenty czyta Tomasz Orlicz. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. (Sala Czerwona)

 

sobota, 2 grudnia

g. 11.00–12.00
Wojciech Majczyk podpisuje książkę Nocny wywiad z… krasnalem, poświęconą wrocławskim krasnalom. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.

g. 12.00–13.00
Profesor Irena Gaweł podpisuje książkę Fraszki-baraszki na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.

g. 13.00–15.00
Oficyna Wydawnicza ATUT zaprasza na blok spotkań poświęconych dawnemu prawu zwyczajowemu i wykonywaniu kar. Miniwykłady poprowadzą dr Daniel Wojtucki i Stanisław Zobniów, autorzy książki Kamienne krzyże na Śląsku, Górnych Łużycach i ziemi kłodzkiej. (Sala Zielona)
„Mój ci on”, „kto zabije umyślnie, wedle prawa ma być karany. Kto zabije przygodnie, że jawne to będzie, gardła tracić nie powinien, tylko zapłacić” – wykład na temat prawa zwyczajowego od średniowiecza do nowożytności połączony z promocją książki Kamienne krzyże na Śląsku, Górnych Łużycach i ziemi kłodzkiej.

Jak dawniej karano dzieciobójczynie, psychopatycznych morderców, wstających z grobu zmarłych i innych przestępców – wykład na temat wykonywania kar w XVI– XVIII wieku.

Pręgierz, szubienica, miecz katowski, buda wariatów i inne narzędzia oraz urządzenia penitencjarne na Śląsku od XVI do XVIII wieku – wykład prezentacja.

g. 14.00–15.00
Wrocławskie krasnale okazują się w nocy bardzo gadatliwe. Spotkanie z Wojciechem Majczykiem, autorem książki Nocny wywiad z… krasnalem, który spisał krasnalskie opowieści i uzupełnił je nocnymi zdjęciami niziołków. (Sala Czerwona)

g. 15.15–16.15
Daniel Wojtucki i Stanisław Zobniów podpisują książkę Kamienne krzyże na Śląsku, Górnych Łużycach i ziemi kłodzkiej na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.

g. 16.15–17.15
Stefan Skąpski podpisuje książkę W krainie zwierząt i krasnali. Wiersze nie tylko dla dzieci na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.

g. 17.30–18.30
Gabriel Leonard Kamiński podpisuje tomik wierszy Listy do van Gogha na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.

 

niedziela, 3 grudnia

g. 10.50–11.50
Beata Lejman i Mateusz Mykytyszyn podpisują album Książ od kuchni w obiektywie Louisa Hardouina, nadwornego kucharza Hochbergów na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.

g. 12.00–13.00
Prezentacja albumu zawierającego cudem odnalezione fotografie Książa z czasów ostatnich Hochbergów na zamku – Książ od kuchni w obiektywie Louisa Hardouina, nadwornego kucharza Hochbergów – z udziałem redaktorki Beaty Lejman i prezesa Fundacji Księżnej Daisy von Pless Mateusza Mykytyszyna. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. (Sala Czerwona)

g.11.50–12.50
Profesor Krzysztof Ruchniewicz podpisuje zbiór esejów Krzyżowa ponownie odczytana na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.

g. 13.00–14.00
Promocja zbioru esejów o Krzyżowej – polskim miejscu pamięci, a także dawnej siedzibie rodziny von Moltke i miejscu spotkań opozycji antyhitlerowskiej. Książkę Krzyżowa ponownie odczytana zaprezentuje autor, prof. Krzysztof Ruchniewicz. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. (Sala Niebieska)

Oficyna Wydawnicza ATUT na 25. Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek

Oficyna Wydawnicza ATUT na 25. Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek

2 grudnia, PIĄTEK

godz. 15.30-16.30 Piotr Załuski podpisuje pierwszą część swoich wspomnień U siebie... Mój liryczny PRL na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.
godz. 17.00-18.00 Spotkanie z Piotrem Załuskim, dziennikarzem, realizatorem telewizyjnym i pisarzem, byłym opozycjonistą i pracownikiem Radia Wolna Europa, który w rozmowie z Tomaszem Orliczem opowie o pierwszej części swoich wspomnień U siebie... Mój liryczny PRL. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. Sala R33
godz. 16.30-17.30 Gabriel Kamiński podpisuje zbiór wierszy Jestem, ocalałem na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.
godz. 18.00-19.00 Spotkanie z Gabrielem Kamińskim, autorem zbioru wierszy Jestem, ocalałem. Prowadzący dr Paweł Bernacki. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. Sala R33
godz. 17.30–18.30 Szymon Koprowski podpisuje powieść Uszy van Gogha na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.

3 grudnia, SOBOTA
godz. 10.00-11.30 Dr Jerzy Krzysztof Kos podpisuje książkę Ani centrum, ani peryferie.
Architektura pruskiego Śląska w okresie autonomii administracyjnej w latach 1740–1815
na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.
godz. 10.00-11.00 Czym żył Wrocław sto lat temu, kto tworzył jego historię? Oficyna Wydawnicza ATUT zaprasza na wykład dr Magdaleny Palicy, autorki książki Wrocław 1916. Kronika miasta w czasie wielkiej wojny. Sala R11.
godz. 11.30-12.30 Dr Magdalena Palica podpisuje książkę Wrocław 1916. Kronika miasta w czasie wielkiej wojny na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.
godz. 11.00-12.00 Spotkanie z niemiecką poetką Therese Chromik, autorką tomu wierszy Chcę wierzyć, że jest lato. Prowadzenie: Edward Białek i Magdalena Anna Duda. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. Sala R11
godz. 12.30-13.30 Therese Chromik
podpisuje tom wierszy Chcę wierzyć, że jest lato na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.
godz. 13.30-14.30 Marta Śleziak podpisuje książkę Ziemie Odzyskane w drukach ulotnych z lat 1945-1948. Język – tematyka – formy na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.
godz. 14.30-15.30 Stanisław Pasternak podpisuje książkę Wracam z tym czasem rozgniecionym w zębach. Wiersze wybrane na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.
godz. 16.45–17.45 Ursula Waage podpisuje książkę wspomnieniową Przeżyj! Zapiski z Festung Breslau i polskiego Wrocławia 1945–1947. Relacja świadka na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.
godz. 18.00-19.00 Spotkanie z Ursulą Waage, autorką wspomnień Przeżyj! Zapiski z Festung Breslau i polskiego Wrocławia 1945–1947. Relacja świadka. Spotkanie poprowadzi autor przekładu Arkadiusz Barędziak. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. Sala R33.

4 grudnia, NIEDZIELA

godz.11.00–12.00 Franciszek Sikorski podpisuje powieść Trzy ciosy, czyli jak zdobyć Polskę na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.

godz. 12.00-13.00 O drukach wybitnego polskiego grafika Leona Urbańskiego i o jego poglądach na istotę typografii i jej służebnych powinnościach w kulturze społeczeństwa opowie dr Ewa Repucho, autorka książki „Typografia kompletna. Kultura książki w twórczości Leona Urbańskiego”. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. Sala R33.

godz. 12.00-13.00 Stefan Skąpski podpisuje książkę Król niedźwiedzi i inne zwierzęta. Wiersze nie tylko dla dzieci na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.
godz. 13.30-14.30 Dr Ewa Repucho podpisuje książkę Typografia kompletna. Kultura książki w twórczości Leona Urbańskiego na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.

Oficyna Wydawnicza ATUT na 24. Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek

Oficyna Wydawnicza ATUT na 24. Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek

CZWARTEK, 3 grudnia
15.30–16.30 Dziecięce płyty nagrobne na Śląsku od XVI do XVIII wieku – prezentacja książki w formie wykładu, który poprowadzi autorka Małgorzata Stankiewicz. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. Sala A.
16.00-17.00 Profesor Irena Gaweł podpisuje książki: Słowne igraszki i Fraszki i inne żarty. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.
17.00– 18.00 Małgorzata Stankiewicz podpisuje książkę Dziecięce płyty nagrobne na Śląsku od XVI do XVIII wieku. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.

IMPREZA TOWARZYSZĄCA:
Spotkanie z niemieckim pisarzem Utzem Rachowskim, autorem książki Miss Zuki, czyli Ameryka jest całkiem blisko. Wiersze wokół pewnego psa. Spotkanie poprowadzi tłumaczka książki Ewa Szymani i autorka posłowia Ewa Matkowska.
3 grudnia, g. 12.00, Biblioteka Instytutu Filologii Germańskiej, s. 208, plac Nankiera 15 b


PIĄTEK, 4 grudnia

14.45–15.45 Profesor Izabela Surynt, dr Jacek Grębowiec i Justyna Kalicińska podpisują Interakcje. Leksykon komunikowania polsko-niemieckiego. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.
15.45.–16.45 Utz Rachowski podpisuje książkę Miss Zuki, czyli Ameryka jest całkiem blisko. Wiersze wokół pewnego psa. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT
16.30-17.30 Promocja tomu opowiadań Pianka od Chińczyka czeskiego pisarza Vladimíra Binara z udziałem tłumaczki Olgi Czernikow. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Kołodyńska. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. Sala A.

16.00–17.00 Panel dyskusyjny poświęcony komunikowaniu polsko-niemieckiemu z udziałem redaktorów książki Interakcje. Leksykon komunikowania polsko-niemieckiego: prof. Izabeli Surynt, dra Jacka Grębowca i Justyny Kalicińskiej. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. Sala B.
18.00–19.00 Profesor Krzysztof Wronecki podpisuje książkę Pomruk wrocławskich salonów, czyli zapiski kulturalnego doktora. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT

SOBOTA, 5 grudnia
g. 12.00–13.00 Spotkanie z prof. Marią Kłańską, autorką książki Między pamięcią a wyobraźnią. Uniwersum poezji Rose Ausländer. Moderacja: dr hab. Grzegorz Kowal. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. Sala B.

g. 13.15–14.15 Profesor Maria Kłańska podpisuje książkę Między pamięcią a wyobraźnią
Uniwersum poezji Rose Ausländer
. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.
g. 13.00–14.00 Spotkaniem z rumuńskim pisarzem Lucianem Danem Teodorovici, którego powieść Matei Brunul znalazła się w finale Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS. Zapraszają wydawnictwo AMALTEA i Oficyna Wydawnicza ATUT. Sala B.
g. 14.15–15.15 Lucian Dan Teodorovici podpisuje powieść Matei Brunul. Stoisko wydawnictwa AMALTEA.  
g. 16.00–17.00 Promocja Kosmosu miedziorytu będącego połączeniem albumu z miedziorytami prof. Przemysława Tyszkiewicza i rozmów o grafice, które z artystą przeprowadził prof. Stanisław Bereś. Spotkanie z udziałem obu autorów. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. Sala B.
g. 17.15–18.15 Profesor Przemysław Tyszkiewicz i prof. Stanisław Bereś podpisują książkę Kosmos miedziorytu. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.

 

NIEDZIELA, 6 grudnia
g. 11.00–13.00 Anna Sokalska podpisuje swoją najnowszą książkę Kimera i wydane wcześniej powieści. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.
g. 12.30–13.30 Prezentacja albumu Street Art & Poetry of Wrocław / Sztuka ulicy i poezja Wrocławia, w którym z fotografiami murali wrocławskich sąsiaduje poezja dolnośląskich pisarzy. Spotkanie z udziałem autora zdjęć Wojciecha Majczyka i autora wybory wierszy Jacka Inglota. Sala C.
13.45–14.45 Wojciech Majczyk i Jacek Inglot podpisują album Street Art & Poetry of Wrocław / Sztuka ulicy i poezja Wrocławia. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.

Oficyna Wydawnicza ATUT na 23. Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek

Oficyna Wydawnicza ATUT na 23. Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek

CZWARTEK (4 grudnia)

g. 14.0015.00
Beata Fertała-Harlender podpisuje książkę Wrocław Trashion. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.
g. 14.00–15.00
Oficyna Wydawnicza ATUT zaprasza na spotkanie redaktorami serii Biblioteka Ślężańska prof. Markiem Zyburą i prof. Wojciechem Kunickim, który jest autorem najnowszej książki w serii Od patriotyzmu do nacjonalizmu. Rok 1813 w Sobótce i jego rola w świadomości narodowej Niemców. Sala E.
g. 15.00–16.00
Profesor Wojciech Kunicki podpisuje książkę Od patriotyzmu do nacjonalizmu. Rok 1813 w Sobótce i jego rola w świadomości narodowej Niemców. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.
g.16.00–17.00
Profesor Andrzej Zawada podpisuje książkę Drugi Bresław. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.
g. 17.00-18.00
Oficyna Wydawnicza ATUT zaprasza na promocję książki  poświęconej Wrocławiowi Drugi Bresław. Spotkanie z autorem prof. Andrzejem Zawadą poprowadzi dr Jacek Grębowiec. Sala E.


PIĄTEK (5 grudnia)
15.30-16.30

Maria Berny podpisuje książkę wspomnieniową Wołynianka. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.

g. 16.00–17.00
Samotna wyspa albo o ikonach mazurskiego landszaftu, obecności plemion staropruskich, i trwaniu pamięci wielokulturowej prowincji Prus Wschodnich – spotkanie z dr Anną Gajdis, autorką książki Odległa prowincja. Prusy Wschodnie w prozie pisarzy niemieckich (1866-1945), połączone z prezentacją multimedialną. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. Sala F1.
g. 17.30–18.30
Dr Anna Gajdis podpisuje książkę Odległa prowincja. Prusy Wschodnie w prozie pisarzy niemieckich (1866-1945). Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.
g.17.00-18.00
Spotkanie z Marią Berny, autorką książki wspomnieniowej Wołynianka. Prowadzi Witold Podedworny. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. Sala F1.

SOBOTA (6 grudnia)
g. 12.00–13.00
Były prezydent Wrocławia, a dziś autor bajek Stefan Skąpski podpisuje książkę Niezwykłe przygody ze świata przyrody. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.
g.13.00–14.00
Profesor Norbert Honsza podpisuje książkę Zbuntowany geniusz. Henrich Heine – biografia. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.
g.14.00–16.00
Radosława Janowska-Lascar, autorka przekładu współczesnej prozy rumuńskiej Luciana Dana Teodorovici pt. Matei Brunul, oraz Ludmiła Koza z Wydawnictwa AMALTEA zapraszają na stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT czytelników zainteresowanych literaturą rumuńską.
g.17.00–18.00
Anna Sokalska podpisuje książkę Moja ukochana zmora. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.

NIEDZIELA (7 grudnia)
11.30–12.30
Tomasz Grudziński podpisuje książkę Między twierdzą a miastem wolnym. Obraz życia miejskiego Świdnicy w latach 1815–1870. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.
g.12.00–13.00
Oficyna Wydawnicza ATUT i Wydawnictwo AMALTEA zapraszają na spotkanie z Radosławą Janowską-Lascar, tłumaczką współczesnej prozy rumuńskiej Matei Brunul autorstwa Luciana Dana Teodorovici, oraz prezentację Nie taka Rumunia straszna?.  Sala F1.
g.13.00–14.00
Spotkanie z Tomaszem Grudzińskim, autorem książki Między twierdzą a miastem wolnym. Obraz życia miejskiego Świdnicy w latach 1815–1870, połączone z prezentacją multimedialną widoków Świdnicy i jej mieszkańców z połowy XIX wieku. Sala F1.
g. 13.00–14.00
Sławomir Ortyl podpisuje tomik poezji Scenki z życia. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.


IMPREZA TOWARZYSZĄCA:
7 grudnia (niedziela), godz. 17.00, Klub Muzyki i Literatury, pl. T. Kościuszki 10
Wczoraj prezydent Wrocławia, dziś autor bajek dla dzieci i dorosłych. Stefan Skąpski opowie o swojej  nowej pasji i książce Niezwykłe przygody ze świata przyrody. Autorowi towarzyszyć będzie ilustratorka bajek Hanna Skąpska.

22. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Oficyna Wydawnicza ATUT na 22. Wrocławskich Targach Dobrych Książek

CZWARTEK 5 grudnia
16.00-17.00
Prof. Irena Gaweł podpisuje książkę Fraszki i inne żarty. Stoisko 63 Oficyny Wydawniczej ATUT.
16.15

Spotkanie z senator Marią Berny, autorką książki Czwarta prawda. Wspomnienia nie tylko polityczne. Prowadzi Witold Podedworny. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. Sala E.
17.30-18.30
Senator Maria Berny podpisuje książkę Czwarta prawda. Wspomnienia nie tylko polityczne. Stoisko 63 Oficyny Wydawniczej ATUT.

PIĄTEK 6 grudnia

14.30
Spotkanie z dr. hab.Romualdem M. Łuczyńskim, autorem książki Rezydencje i majątki szlacheckie w powiecie legnickim do 1945 roku, połączone z wykładem i prezentacją najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Sudetach czeskich. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. Sala F.
14.30-15.30
Profesor Marian Ursel, prof. Małgorzata Łoboz, dr Olga Taranek-Wolańska i prof. Waldemar Żarski podpisują książkę Śląskie pogranicza kultur. Stoisko 63 Oficyny Wydawniczej ATUT.
16.00-17.00
Doktor hab. Romuald M. Łuczyński podpisuje książkę Rezydencje i majątki szlacheckie w powiecie legnickim do 1945 roku. Stoisko 63 Oficyny Wydawniczej ATUT.
16.00
Śląskie uzdrowiska, życie kulturalne i kulinaria w XIX i XX wieku. Spotkanie z autorami publikacji Śląskie pogranicza kulturprof. Marianem Urselem, prof. Małgorzatą Łoboz, dr Olgą Taranek-Wolańską i prof. Waldemarem Żarskim. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. Sala F.
16.00–19.00
Studenci architektury wnętrz Wyższej Szkoły Humanistycznej we Wrocławiu w strojach z pokazu Wnętrze do noszenia. Zgadnij, za co są przebrani? Oficyna Wydawnicza ATUT zaprasza na stoisko 63. Do wygrania albumy Beaty Fertały-Harlender Wnętrze do noszenia i Ubrać Wrocław.
17.15-18.15
Anna Michalska podpisuje książkę Legenda obrazowa św. Klary z dawnego klasztoru klarysek we Wrocławiu. Stoisko 63 Oficyny Wydawniczej ATUT.
18.30
Spotkanie z Anną Michalską, autorką książki Legenda obrazowa św. Klary z dawnego klasztoru klarysek we Wrocławiu, połączone z prezentacją multimedialną cyklu późnobarokowych obrazów olejnych ukazujących sceny związane z postacią św. Klary. Spotkanie poprowadzi prof. Jan Harasimowicz. Sala F1.
18.30-19.30
Beata Fertała-Harlender podpisuje książkę Wnętrze do noszenia. Stoisko 63 Oficyny Wydawniczej ATUT.
SOBOTA 7 grudnia
10.00
Bez jego odkryć nie byłoby komputerów – o Janie Czochralskim, światowej sławy metaloznawcy i chemiku, opowiada dr Paweł Tomaszewski, autor książki Powrót. Rzecz o Janie Czochralskim i redaktor zbioru poezji Jana Czochralskiego Maja. Sala E.
10.00-13.00
Zagraj w szachy z arcymistrzynią. Przyjdź na lekcję gry z trenerem mistrzów. Oficyna Wydawnicza ATUT zaprasza na partię szachów z Moniką Krupą i Krzysztofem Krupą, autorami książki Szachy. Królestwo geniuszu i fantazji. Stoisko 63 Oficyny Wydawniczej ATUT.
13.00-14.00
Doktor Paweł Tomaszewski podpisuje książkę Powrót. Rzecz o Janie Czochralskim. Stoisko 63 Oficyny Wydawniczej ATUT.
15.00-18.00
Studenci architektury wnętrz Wyższej Szkoły Humanistycznej we Wrocławiu w strojach z pokazu Wnętrze do noszenia. Zgadnij, za co są przebrani. Oficyna Wydawnicza ATUT zaprasza na swoje stoisko numer 63. Do wygrania albumy Beaty Fertały-Harlender Wnętrze do noszenia i Ubrać Wrocław.
15.30-16.30
Profesor Norbert Honsza podpisuje książkę Zbuntowany geniusz. Heinrich Heine – biografia. Stoisko 63 Oficyny Wydawniczej ATUT.
17.00-18.00
Małgorzata Dziewięcka podpisuje książkę Lato w Polsce. Dziennik 1992. Stoisko 63 Oficyny Wydawniczej ATUT.
NIEDZIELA 8 grudnia
10.30
Jak odbudowywano Wrocław po wojnie? Jak projektowano nowe dzielnice miasta? Oficyna Wydawnicza ATUT zaprasza na spotkanie z Danielą Przyłęcką, współautorką projektów architektonicznych i urbanistycznych odbudowy Wrocławia i autorką książki Nie od razu Wrocław odbudowano. Plany zagospodarowania przestrzennego, koncepcje oraz projekty urbanistyczne i architektoniczne a ich realizacja w latach 1945–1989. Prowadzi Łukasz Medeksza. Sala E.
11.30-12.30
Gabriel Leonard Kamiński podpisuje tomiki poetyckie Mój rok 1968 i Wratislavia cum figuris II. Stoisko 63 Oficyny Wydawniczej ATUT.
13.00
Spotkanie autorskie z Gabrielem Leonardem Kamińskim promującym swoje dwie nowe książki: Wratislavię cum figuris II i Mój rok 1968. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. Sala E.
13.30
…film jest atutem… Nie tylko o kinie niemieckim będą rozmawiać filmoznawcy i autorzy książek: prof. Andrzej Gwóźdź (Jest film, nie ma filmu – koniec bajki. Felietony o kinie), dr Magdalena Kempna-Pieniążek (Marzyciele i wędrowcy. Romantyczna topografia twórczości Wernera Herzoga i Wima Wendersa), dr Joanna Trajman (Narodowy socjalizm w kinie zjednoczonych Niemiec). Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. Sala F.
14.40-15.40
Filmoznawcy prof. Andrzej Gwóźdź, dr Magdalena Kempna-Pieniążek i dr Joanna Trajman podpisują swoje książki Jest film, nie ma filmu – koniec bajki. Felietony o kinie, Marzyciele i wędrowcy. Romantyczna topografia twórczości Wernera Herzoga i Wima Wendersa, Narodowy socjalizm w kinie zjednoczonych Niemiec. Stoisko 63 Oficyny Wydawniczej ATUT.

Oficyna Wydawnicza ATUT na 21. Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek

TERMINARZ IMPREZ OFICYNY WYDAWNICZEJ ATUT

CZWARTEK, 29 listopada

17.15 Spotkanie z Aldoną Wiktorską-Święcką, autorką książki Od obywatela dobrego do dojrzałego. Koncepcje kształcenia obywatelskiego w Niemczech po 1989/1990 roku ze szczególnym uwzględnieniem systemu szkolnictwa. Spotkanie poprowadzi Witold Podedworny. Galeria BWA Awangarda, Witryna Lewa. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT.

18.30 Aldona Wiktorska-Święcka podpisuje książkę Od obywatela dobrego do dojrzałego. Koncepcje kształcenia obywatelskiego w Niemczech po 1989/1990 roku ze szczególnym uwzględnieniem systemu szkolnictwa. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT w Muzeum Architektury.

PIATEK, 30 listopada

11.30-13.00 Urszula Kozioł prezentuje książkę Feliksa Przybylaka Wobec. Wiersze i przekłady. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT w Muzeum Architektury.

14.00 Przemek Corso podpisuje książkę Studium w czerwieni. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT w Muzeum Architektury.

15.00 Autorka przekładu Marta Klubowicz i dramaturg Fred Apke podpisują książkę Memento, wybór poezji Josepha von Eichendorffa. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT w Muzeum Architektury.

16.00-19.00 Modelki prezentują stroje przygotowane w ramach projektu Ubrać Wrocław przez studentów Wyższej Szkoły Humanistycznej we Wrocławiu pod kierunkiem Beaty Fertały-Harlender (Muzeum Architektury).

16.15 Promocja Memento, wyboru wierszy Josepha von Eichendorffa, z udziałem tłumaczki Marty Klubowicz i Freda Apke, autora dramatu zamieszczonego w książce. Spotkanie poprowadzi prof. Wojciech Kunicki. Galeria BWA Awangarda, Witryna Prawa. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT.

16.15 Spotkanie z Przemkiem Corsą, autorem kryminału Studium w czerwieni. Prowadzenie Robert Dudziński. Galeria BWA Awangarda, Witryna Lewa. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT.

18.00-19.00 Spotkanie z Beatą Fertałą-Harlender, autorką i koordynatorką projektu Ubrać Wrocław, w ramach którego powstały stroje inspirowane architekturą miasta. Pokaz strojów stał się inspiracją do powstania albumu z fotografiami Ubrać Wrocław. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT w Muzeum Architektury.

SOBOTA, 1 grudnia

12.00-13.00 Dr Paweł E. Tomaszewski podpisuje książki Powrót. Rzecz o Janie Czochralskim i Maja. Powieść miłosna.

12.15 Promocja Die Zwischenzeit / Czas pośredni, dwujęzycznego tomu poezji Maxa Herrmanna-Neißego. O książce opowiedzą autorzy wyboru i tłumacze dr Beata Giblak i prof. Wojciech Kunicki. Galeria BWA Awangarda, Salon Angelusa Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT.

13.45 Autorzy przekładu dr Beata Giblak i prof. Wojciech Kunicki podpisują książkę Die Zwischenzeit / Czas pośredni Maxa Herrmanna-Neißego. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT w Muzeum Architektury.

15.00-18.00 Modelki prezentują stroje przygotowane w ramach projektu Ubrać Wrocław przez studentów Wyższej Szkoły Humanistycznej we Wrocławiu pod kierunkiem Beaty Fertały-Harlender (Muzeum Architektury).
16.00 Anna Sokalska podpisuje swoją najnowszą książkę Kod źródłowy oraz Kryształowe sny, Melodię końca świata i Potomstwo Księżyca. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT w Muzeum Architektury.

NIEDZIELA, 2 grudnia

11.30 Krystyna Sar podpisuje książkę W młodych latach. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT w Muzeum Architektury.

13.30 Spotkanie z Krystyną Sar, autorką książki wspomnieniowej W młodych latach. Spotkanie poprowadzi Robert Dudziński. Galeria BWA Awangarda, Salon Angelusa. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT.

13.30 Ryszard Pollak podpisuje książkę Okruchy myśli przy porannej kawie. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT w Muzeum Architektury.

15.00 Prezentacja serii Niemcy – Media – Kultura, w której w ukazało się pięć książek dotyczących kina niemieckiego i polsko-niemieckich relacji filmowych. O serii opowie dr Andrzej Dębski z Centrum im. Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego, współredaktor najnowszego tomu W drodze do sąsiada. Polsko-niemieckie spotkania filmowe. Galeria BWA Awangarda, Salon Angelusa. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT.

Oficyna Wydawnicza ATUT na 20. Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek

Oficyna Wydawnicza ATUT na 20. Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek

1 grudnia 2011 (CZWARTEK)
16.00-17.00
Promocja książki Heinrich Kunstmann – Tymoteusz Karpowicz. Listy 1959-1993 z udziałem redaktora książki  prof. Marka Zybury. Moderacja Jan Stolarczyk. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. Galeria BWA Awangarda, Witryna Lewa.
16.00-17.00
Jerzy Luty podpisuje książkę John Cage. Filozofia muzycznego przypadku. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT (12) w Muzeum Architektury.
17.00-18.00
Spotkanie z Marią Berny, autorką książki wspomnieniowej Wieża radości. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, Filia nr 57, ul Szewska 78.
2 grudnia 2011 (PIĄTEK)
12.00-13.00
Joanna Żak-Bucholc podpisuje książkę Dusza Góry – pierwszą literacką opowieść o mitach, bogach i ludziach w kulturze minojskiej na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT (12) w Muzeum Architektury.
14.30-15.30
Autorki podpisują swoje książki: Aleksandra Szewczyk Mecenat artystyczny biskupów wrocławskich w dobie reformacji i potrydenckiej odnowy Kościoła 1520-1609, Katarzyna Sulej Fundacje artystyczne wrocławskiego patrycjusza Heinricha Rybischa 1485-1544.  Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT (12) w Muzeum Architektury.
16.00-17.00
Spotkanie z autorkami książek wydanych w seriach pod redakcją prof. Jana HarasimowiczaAleksandrą Szewczyk (Mecenat artystyczny biskupów wrocławskich w dobie reformacji i potrydenckiej odnowy Kościoła 1520-1609) i Katarzyną Sulej (Fundacje artystyczne wrocławskiego patrycjusza Heinricha Rybischa 1485-1544). Zaprasza Oficyna Wydawnicza Atut, Galeria BWA Awangarda, Witryna Lewa.
16.15-17.15
Andrzej Bień podpisuje książkę Piosenki ze studenckiego teatru "Kalambur" na głos z fortepianem na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT (12) w Muzeum Architektury.
18.00-19.00
Promocja książki Andrzeja Bienia Piosenki ze studenckiego teatru "Kalambur" na głos z fortepianem. W trakcie wieczoru – nieprzewidziany program artystyczny w wykonaniu Kalamburowców, Art Café Kalambur, ul. Kużnicza 29a, Wrocław.
3 grudnia 2011 (SOBOTA)
10.00-16.00
Kiermasz książek pedagogicznych i psychologicznych w Instytucie Pedagogiki UWr (ul. Dawida 1) – hol koło portierni. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT
11.00-12.00
Anna Sokalska podpisuje książki Potomstwo Księżyca, Kryształowe sny i Melodia końca świata na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT (12) w Muzeum Architektury.
12.00-12.45
Prof. Andrzej Gwoźdź, autor publikacji Obok kanonu. Tropami kina niemieckiego, podpisuje swoją książkę na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT (12) w Muzeum Architektury.
13.00-14.00
Spotkanie z prof. Andrzejem Gwoździem, autorem książki Obok kanonu. Tropami kina niemieckiego. Moderacja dr Andrzej Dębski. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. Galeria BWA Awangarda, Salon Angelusa.
13.00-14.00
Robert Migdał podpisuje książkę Tylko nie o polityce, proszę..., stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT (12) w Muzeum Architektury
14.30-15.30
Spotkanie z Romualdem M. Łuczyńskim, autorem książki Losy rezydencji dolnośląskich w latach 1945-1991. Moderacja Witold Podedworny. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. Galeria BWA Awangarda, Witryna Lewa.
15.00-16.00
Spotkanie z Robertem Migdałem, autorem książki Tylko nie o polityce, proszę... Moderacja Krzysztof Kucharski. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT, Kawiarnia Literatka, Rynek 56/57.
16.00-17.00
Romuald M. Łuczyński podpisuje książkę Losy rezydencji dolnośląskich w latach 1945-1991 na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT (12) w Muzeum Architektury.
17.00-18.00
Maria Berny podpisuje książkę wspomnieniową Wieża radości na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT (12) w Muzeum Architektury.
4 grudnia 2011 (NIEDZIELA)
Przemysław Wojciech Witkowski podpisuje zbiór poezji Autoportret z  obciętym uchem na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT (12) w Muzeum Architektury.

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.